AKCJA „SPRZĄTANIA ŚWIATA” 15 września 2017 r.
w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Zambrowie

15 września 2017 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie jak co roku wzięły udział w 24. edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.
Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było Sprzątanie Świata, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola oraz teren nad zalewem.
Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciakom już od najmłodszych lat.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.