29 września 2017 r. dzieci z grupy XIII 6-latków z MP6 w Zambrowie wspólnie z rodzicami bawili się na ognisku integracyjnym w Długoborzu.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała i zachęcała do wspólnych zabaw integracyjnych zarówno dzieci jak i rodziców przy ognisku. Dzieci pod czujnym okiem rodziców piekły ziemniaki i smaczne kiełbaski przy ognisku, które jadły z wielkim apetytem. Nawet niejadkom zdarzały się dokładki. Także przedszkolaki częstowały się przygotowanymi przez rodziców przysmakami na suto zastawionych stołach. Dzieci nie mogły się wprost nacieszyć swobodą oraz letnią jeszcze aurą. Chętnie bawiły się na placu zabaw organizując sobie wesołe zabawy.

Miłą niespodzianką dla dzieci był przyjazd wozu strażackiego. Dzięki wizycie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie dzieci dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta czy pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Nieukrywaną radość sprawiła im możliwość jazdy wozem strażackim na sygnale. Sporo frajdy sprawiło lanie wody wężem strażackim. Przez chwilę wszyscy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając kask czy wsiadając do wozu strażackiego.

Kolejnym punktem spotkania były wspólne zabawy integracyjne dzieci z rodzicami, które pokazały, że zarówno dzieci jak i rodzice miło i ciekawie spędzili czas, a o to właśnie chodziło. Humor dopisywał każdemu, zarówno tym młodszym jak i starszym. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Rodzinny nastrój i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Podczas takich spotkań mamy możliwość przełamywania barier między przedszkolem a rodzicami, wzbogacenia informacji o naszych wychowankach, a co najważniejsze doprowadzenia do wspólnej odpowiedzialności za wychowanie podopiecznych.

Wychowawczynie grupy XIII serdecznie dziękują za przybycie strażakom, a także  rodzicom za pomoc w zorganizowaniu ogniska i aktywny udział we wspólnych zabawach oraz dobry humor.