SPACER DZIECI Z GR. VIII I Z GR. XIII Z MP6 W ZAMBROWIE

„W POSZUKIWANIU PANI JESIENI I JEJ SKARBÓW”

 

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Dlatego 26 września 2017 r. dzieci z grupy VIII 5-latków i z grupy XIII 6-latków korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów. Przed wyjściem nauczycielki grup przypomniały zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas wspólnych wyjść i spacerów oraz w czasie korzystania ze sprzętu na placu zabaw.

W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście oraz zbierały również ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski,  jarzębinę, żołędzie i ich czapeczki. Park jesienią wygląda pięknie, a liście rumienią się tysiącem kolorów. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody. Ponadto pozwala na zacieśnienie więzi między przedszkolakami, a także daje wiele chwil radosnej zabawy. Na koniec spaceru dzieci miały też możliwość zabawy na placu zabaw w parku. Przedszkolaki z wielkim zadowoleniem bawiły się na sprzętach placu zabaw.

Po powrocie do przedszkola dzieci umieściły jesienne skarby w kąciku przyrody. Zebrane przez przedszkolaki jesienne skarby na pewno już niedługo zostaną wykorzystane podczas wykonywania jesiennych prac plastycznych.